رشد بازار تنظیم مصوبات اخبار اقتصادی و بازرگانی

رشد: بازار تنظیم مصوبات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار پزشکی چربی مضر خود را به چربی بافایده تبدیل کنید

پژوهشگران دانشگاه “کلمبیا” یک روش پیوند اختراع کرده‌اند که چربی بد را به چربی خوب تبدیل می‌کند.

چربی مضر خود را به چربی بافایده تبدیل کنید

چربی مضر خود را به چربی بافایده تبدیل کنید

عبارات مهم : تبدیل

پژوهشگران دانشگاه “کلمبیا” یک روش پیوند اختراع کرده اند که چربی بد را به چربی خوب تبدیل می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، دو نوع چربی سفید و قهوه ای در بدن وجود دارد که چربی قهوه ای، خوب و چربی سفید، بد هست. البته ما زیاد تنها در مورد چربی بد شنیده ایم.

چربی مضر خود را به چربی بافایده تبدیل کنید

پیدا کردن راه هایی جهت کم کردن سطح چربی بد (سفید) و زیاد کردن چربی خوب (قهوه ای) می تواند به چربی سوزی و جلوگیری از بیماری های مرتبط با چاقی کمک کند.

در حال حاضر پژوهشگران دانشگاه کلمبیا یک روش پیوند اختراع کرده اند که طی آن، چربی سفید از بدن خارج می شود، چند هفته در آزمایشگاه کشت می شود و سپس به صورت چربی قهوه ای به بدن وارد می شود.

پژوهشگران دانشگاه “کلمبیا” یک روش پیوند اختراع کرده‌اند که چربی بد را به چربی خوب تبدیل می‌کند.

تفاوت بین این دو نوع چربی، علاوه بر رنگ، در عملکرد آنها نهفته است.

چربی سفید انرژی اضافی را به شکل چربی (لیپید) ذخیره می کند و هنگامی که شروع به ایجاد لیپید می کند، رهایی یافتن از آن سخت است.

اما چربی قهوه ای به مدت طولانی باقی نمی ماند، لیکن دارای سطوح بالاتری از میتوکندری است که چربی را جهت تهیه انرژی و گرم نگه داشتن بدن می سوزاند.

چربی مضر خود را به چربی بافایده تبدیل کنید

دانشمندان در طول چند سال گذشته، روش هایی را جهت تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای آزمایش کرده اند که مشمول بر مسدود کردن عملکرد پروتئین های خاص، هورمون هایی که حالت ورزش را شبیه سازی می کنند، تزریق نانوذرات، داروها و درمان های ژنی که می تواند مانند یک “سوئیچ چربی” عمل کند، می شود.

اما این تکنیک ها می توانند عوارض جانبی داشته باشند یا نسبتا تهاجمی باشند.

پژوهشگران دانشگاه “کلمبیا” یک روش پیوند اختراع کرده‌اند که چربی بد را به چربی خوب تبدیل می‌کند.

پژوهشگران دانشگاه کلمبیا متوجه شدند که اگر این تبدیل را خارج از بدن انجام دهند، می توانند کنترل بیشتری بر این روند داشته باشند.

آنها جهت انجام این کار، از روش پیوند چربی که معمولا در جراحی های قشنگی استفاده می شود، الهام گرفتند. بدهید صورت که چربی از زیر پوست خارج می شود و سپس دوباره به قسمت دیگری از بدن انتقال یافته می شود.

چربی مضر خود را به چربی بافایده تبدیل کنید

تیم پژوهشگران یک مرحله به این روش اضافه کرد که هنگامی انجام می شود که چربی از بدن خارج شده است است و آن را از چربی سفید به قهوه ای تبدیل می کند.

پژوهشگران در طول یک تا سه هفته، بافت چربی سفید را از موش ها جمع آوری کردند و فرآیند تبدیل آنها به چربی قهوه ای را انجام دادند.

آنها دریافتند که این تکنیک با نگه داشتن زنجیره های مهم چربی قهوه ای مانند زیاد کردن فعالیت میتوکندری و نشانگر پروتئین UCP۱، به طور موثر چربی بد را به چربی خوب تبدیل می کند.

همچنین مشخص شد که این چربی بعد از بازگشت به بدن حیوانات، طی دو ماهی که این آزمایش انجام شد، پایدار بود.

“برایان گیلت” یکی از نویسندگان این مطالعه می گوید: پایداری چربی قهوه ای تبدیل شده است بسیار مهم هست، لیکن ما می دانیم که هنگامی که چربی سفید به عنوان مثال از طریق سرما، به طور طبیعی جنبش می شود تا تبدیل به چربی قهوه ای شود، می تواند هنگامی که عامل جنبش برداشته شود، به سرعت به حالت قبلی برگردد. البته ما می توانیم این روش را چندین بار تکرار کنیم، لیکن کمتر تهاجمی است.

وی افزود: پایداری و عملکرد خوب چربی قهوه ای مهم است تا بتواند به عنوان یک درمان موثر عمل کند.

سپس یک آزمایش نشان داد که این فرآیند به خوبی روی چربی های بدن انسان کار می کند. پژوهشگران می گویند این نشان می دهد که یک روز این روش می تواند یک درمان مناسب جهت کم کردن وزن، کنترل قند خون یا درمان سایر پرسشها مربوط به چاقی باشد.

“سام سیا” پژوهشگر ارشد این تحقیق می گوید: رویکرد ما جهت زیاد کردن چربی قهوه ای، به طور بالقوه از داروها امن تر هست، لیکن تنها چیزی که به بدن بیماران وارد می شود، بافت خودشان است و بسیار قابل کنترل هست، لیکن ما می توانیم میزان چربی قهوه ای که تزریق می کنیم را تنظیم کنیم.

وی افزود: این پروسه همچنین بسیار راحت هست، به طوری که می تواند با استفاده از یک سیستم خودکار، در کلینیک های پزشکی یا مطب پزشکان انجام شود.

این تحقیق در مجله” “Scientific Reports انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: تبدیل | کنترل | درمان مو | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs